Prywatne biuro kontra dzielona przestrzeń kontra wirtualne biura.

09 Sie 2018

Elastyczny obszar roboczy oferuje szeroką gamę rodzajów powierzchni biurowej. Wybór korzystnego obszaru do pracy często sprawia nam trudność, dlatego ważne jest, aby znać kluczowe różnice między każdą ofertą. Odpowiedni typ obszaru roboczego dla firmy lub osoby będzie w dużym stopniu uzależniony od ich branży i modelu działania. Przyjrzyjmy się 3 głównym typom przestrzeni roboczych i każdej z nich.

 

Prywatne Biuro

Elastyczne prywatne biura oferują w pełni wyposażone, gotowe do użycia powierzchnie biurowe. Często pozwalają one na personalizację i markę biura i zwykle obejmują szeroki zakres dodatkowych usług administracyjnych, takich jak telefon stacjonarny, usługi odpowiadania na telefon i przesiewania, obsługa i przekazywanie poczty, bezpłatne parkowanie i usługi recepcji.

Prywatne biura zapewniają prywatność, dlatego jest to logiczne rozwiązanie dla przestrzeni roboczych dla określonych typów przedsiębiorstw, z małymi lub średnimi zespołami; a także osoby, których praca obejmuje zarządzanie poufnymi informacjami (prawnikami, psychologami, księgowymi itp.) Chociaż prywatność jest ogromnym plusem, prywatne biura mają tę wadę, że są nieco odizolowane od reszty przestrzeni roboczej i społeczności. Z drugiej strony, prywatne biura często pozwalają zespołom pracować razem w bezpiecznej przestrzeni, z dodatkową korzyścią, że przestrzeń może rosnąć wraz ze wzrostem zespołu.

 

Dzielona przestrzeń

Wspólna przestrzeń robocza powoli stała się nową normą. Niezależnie od tego, czy chodzi o elastyczną, czy tradycyjną przestrzeń biurową, kabina w większości zniknęła, a stało się tak dzięki rosnącej popularności i różnym korzyściom związanym ze wspólną, otwartą przestrzenią.

Współużytkowany obszar roboczy zapewnia osobom prywatnym i firmom dynamikę, która inspiruje i zachęca do zdrowej rywalizacji. To ostatnie jest kluczowym czynnikiem współpracy i możliwości nawiązywania kontaktów. Jedną z wielu zalet współdzielonych obszarów roboczych jest to, że można płacić za nie za dzień, tydzień lub miesiąc – i zawierają wszystkie podstawowe udogodnienia potrzebne do efektywnego działania firmy: sieć WIFI, drukowanie, narzędzia, dostęp do sali konferencyjnej.

Ponieważ wspólne obszary wymagają współdzielenia zasobów, często są opłacalnym rozwiązaniem dla osób lub firm, które w przeciwnym razie działałyby z domu lub kawiarni. Posiadanie profesjonalnego miejsca pracy pozwoliło firmom i przedsiębiorcom zwiększyć produktywność i współpracować. Z drugiej strony, wspólne przestrzenie mają swój własny zestaw rozrywek – szczególnie wysoki poziom hałasu, a czasem brak prywatności.

 

Wirtualne biura

Wirtualne biura są idealnym rozwiązaniem dla firm i osób, które niekoniecznie potrzebują przestrzeni do pracy, ale czasami potrzebują miejsca, aby spotkać się z klientami i które mają nadzieję na zaprezentowanie profesjonalnego wizerunku przez cały czas.

Wirtualne biura zapewniają prestiżowe adresy biznesowe, usługi obsługi poczty i spedycji a także wiele innych. Wirtualne biura mają bardzo elastyczny charakter; osoby lub firmy mogą personalizować lub tworzyć pakiety pakietów w zależności od ich potrzeb biznesowych i wymagań.

Ten rodzaj rozwiązania w obszarze roboczym jest idealny dla firm, które nie wymagają lokalnego biura, ale wymagają lokalnego adresu; dla osób, które pracują w domu, ale nie chcą udostępniać swojego adresu domowego, a także firmom, które potrzebują miejsca na przyłożenie kilka razy w tygodniu lub w miesiącu, aby spotkać się z klientami. Chociaż zapewniają elastyczność we wszystkich kategoriach, rozwiązania wirtualnych biur są w znacznym stopniu odizolowane od społeczności obszaru roboczego, a możliwości współpracy i tworzenia sieci są bardzo ograniczone.

W końcu istota tego typu przestrzeni jest taka sama: zapewniają dostęp do przestrzeni, ludzi i infrastruktury.  Wybór miejsca pracy powinien być oparty na potrzebach biznesowych, typach osobowości i dodatkowych usługach, których możesz potrzebować.

Komentarze