3 obawy miażdżące drogę do Twojego sukcesu

10 Lip 2018

Posiadanie strachu jest prawdopodobnie najbardziej dominującym powodem, dla którego większość ludzi nie odnosi sukcesu. Z tego powodu jedną z najważniejszych cech, jakich potrzebuje przedsiębiorca, jest wytrzymałość psychiczna . Nie możesz rozpocząć drogi do sukcesu w swoich negatywnych emocjach. Gdy jesteś przedsiębiorcą, twoja wizja i marzenia muszą być o wiele większe niż cokolwiek innego i  kiedy strach pojawia się na twojej drodze, przypominasz sobie, że jesteś zaangażowany w sukces swojej firmy; dlatego jesteś nie do powstrzymania. Oczywiście, przedsiębiorcy mają obawy, ale ich pragnienie sukcesu to zastąpi. Pamiętaj, że akcja pokonuje strach a bezczynność go podsyca. Poniżej znajdują się trzy poważne obawy, które zatrzymują lub opóźniają drogę do sukcesu.

Strach przed tym, co myślą inni.

Wiele osób zbyt mocno opiera się na opiniach innych, więc kiedy robią coś poza normą, boją się negatywnego odbioru. Nie można przywiązywać się do idei i opinii innych, zwłaszcza jeśli nie mają żadnej wiarygodności. Jeśli myślisz o tym, po co przyjmować porady biznesowe od „pseudo przyjaciela”? Brzmi ostro, ale ludzie robią to cały czas. Pozwalają na to osobom, które nie mają ducha przedsiębiorczości, kradną twoje marzenia lub wpływają na podejmowanie decyzji.

Obawiasz się, że nie jesteś na właściwej ścieżce

Wszyscy ulegamy pokusie wątpliwości. Zastanawianie się, czy podjąłeś właściwą decyzję, może być naiwną wątpliwością. W przeważającej części początkujący przedsiębiorcy mają komfort pełnoetatowej pracy i zmagają się z przejściem na coś, co nie jest tak bezpieczne i stabilne. Prawda jest taka, że ​​bycie przedsiębiorcą wiąże się z ryzykiem. Wiedz, że założenie firmy jest jak posiadanie dziecka. Jedynym sposobem nauczenia się nowych rzeczy jest robienie nowych rzeczy. Nigdy nie będziesz „gotowy”. Nie bój się realizacji swoich marzeń. Być może boisz się zacząć, ale wyobraź sobie, co będzie gdy nie podejmiesz żadnych działań? Wiadomo że nie zawsze będzie „z górki”, niektóre dni będą trudniejsze niż inne, ale kiedy budujesz coś, co daje ci korzyści i satysfakcję – jesteś na dobrej drodze.

Strach przed porażką

Strach przed upadkiem czy  lęk przed niepowodzeniem są prawdopodobnie najczęstszą obawą, która powstrzymuje sukces ludzi. Bądź dobrej myśli, nawet gdy spotka cię niepowodzenie, znajdź pozytywne jego aspekty.  Przedsiębiorcy nie poprzestają na niepowodzeniach, idą naprzód, a przeszkody traktują jak wyzwanie:).

Komentarze