Rozwój zaczyna się od biurka

07 Gru 2017

Każdy przedsiębiorca marzy o prężnie rozwijającej się firmie, lecz nie każdy z nich podejmuje się ciężkiej pracy, aby marzenia zamienić w rzeczywistość. Często chcemy osiągnąć sukces od razu jak za dotknięciem magicznej różdżki. Niestety to tak nie działa. Sukces to droga małych kroczków konsekwentnie zmierzających do celu. Zacznij od zwykle niezauważalnego drobnego szczegółu, który powinien być podstawą dalszych działań – porządek na biurku.

Chaos nie służy nam dobrze – rzędy brudnych kubków zalegających nam na biurku, porozrzucane dookoła sterty dokumentów, karteczki samoprzylepne przyczepione do każdego możliwego przedmiotu krzyczące do nas, żebyśmy tylko nie zapomnieli o ważnym spotkaniu, całkowicie niepotrzebne rzeczy walające się z jednej strony blatu na drugi, które miały tu leżeć tylko przez chwilkę – to wszystko podświadomie nas rozdrażnia. Sprawia, że nie jesteśmy w stanie się skupić nad konkretną pracą, tylko błądzimy bezsilnie wzrokiem po bałaganie rozkwitającym na naszym biurku. Artystyczny nieład jest dobry do galerii sztuki, nie do Twojego miejsca pracy!

Jedyne czego potrzebujesz do zmiany na lepsze to czas i chęci. A może przede wszystkim chęci? Zbierz cały chaos w jednym miejscu i stopniowo dziel przedmioty na potrzebne lub skazane na zapomnienie w otchłani kosza na śmieci. Minimalizm jest tu kluczem do sukcesu! Wokół siebie zostaw tylko najistotniejsze w konkretnym dniu pracy rzeczy. Pozytywne skutki tych działań odczujesz niedługo po generalnym porządku, bo uporządkowane biurko to uporządkowany umysł. Idąc tym tropem – uporządkowany umysł to świeże pomysły i plany, a te z kolei są zalążkiem rozwoju Twojej firmy. Nigdy nie zapomnij, że rozwój zaczyna się od biurka.

Komentarze